04.04.2020 Praga Zwiedzanie + Jarmark Wielkanocny

Praga- zapoznaj się ze stolicą Czech!

04.04.2020r

Praga jest miastem o powierzchni prawie 500 km2 – nie sposób zwiedzić ją całą w jeden dzień…Po praskich uliczkach można chodzić miesiącami, zwiedzając co kolejne muzeum i zabytkowy kościół. Jednak jeden dzień – tyle wystarczy, aby poczuć urok tego miasta i zakochać się w nim bezpowrotnie! Zobaczyć to, co najpiękniejsze, a dzięki przewodnikowi zrozumieć to, co najważniejsze. Na koniec zjeść knedliczka lub smażony ser, napić się dobrego piwa, na wynos zabierając piękne wspomnienia i chęć na więcej!

JARMARK WIELKANOCNY

„Stolica Republiki Czeskiej zaprasza na barwny program świąteczny. Najpopularniejszą atrakcją jest coroczny jarmark wielkanocny,  który odbywa się w trzech miejscach  – na placu Wacława, na Rynku Starego Miasta i na placu Republiki. Tylko na Rynku Starego Miasta stanie aż 90 stoisk z tradycyjnymi produktami czeskimi, między innymi z pisankami, koronkami, ozdobami wielkanocnymi, drewnianymi zabawkami czy kukiełkami. Każdego dnia jarmark odwiedza 10 000 osób. Na gości czekają nie tylko atrakcyjne produkty, lecz także bogaty program kulturalny, na przykład wystąpienia taneczne i muzyczne, pokazy rzemiosł dawnych, ozdabianie pisanek, wyplatanie rózg wielkanocnych i wyrób świeczek. Najmłodsi uczestnicy będą mogli wypróbować swych umiejętności w dziecięcej pracowni na Rynku Starego Miasta.” https://www.czechtourism.com/pl/e/easter-prague/

Ramowy program wycieczki:

 • -Zbiórka i wyjazd godz. 2:00
 • -Godz. 10:00 przyjazd na miejsce. Realizacja programu:
 • -Zwiedzanie z przewodnikiem: pierwszy rzut oka na panoramę Pragi – z okolic Strahova rozpościera się piękny widok na miasto – czerwone dachy kamienic, wysokie wieże kościołów i mosty na przecinającej miasto rzece… To wszystko jeszcze przed nami!
 • -Przejście na „królewską dzielnicę” – Hradczany: Plac Hradczański przy którym usytuowane są m.in: Pałac Toskański, Pałac Schwarzenbergów oraz Pałac Arcybiskupów. Przejście przez barokową Bramę Macieja na dziedziniec Zamku Królewskiego,
  Katedra Św. Wita – jeden z cenniejszych przykładów architektury dojrzałego gotyku i neogotyku w Europie Środkowej, główna kościół Pragi stanowiący nieodłączny element panoramy miasta.
 • -Spacer do kolejnej dzielnicy Pragi – Malá Strana – czyli Mniejsze Miasto to urokliwe miejsce pełne restauracji, kawiarni i kamienic z charakterystycznymi, czerwonymi dachami. Głównym punktem jest Rynek Małostrański, gdzie znajduje się zabytkowy kościół św. Mikołaja. Zahaczymy też o słynną Ścianę Johna Lennona. Czas wolny na odpoczynek, kawę, posiłek (ok. 1 h)
 • -Następnie jedno z najbardziej rozpoznawalnych miejsc w Pradze – Most Karola , gdzie poznamy historię św. Jana Nepomucena a oczy nacieszymy kolejną przepiękną panoramą miasta.
 • -Przejście w kierunku Starego Miasta, gdzie zobaczymy m.in.: Ratusz z zegarem astronomicznym Orloj, Kościół Marii Panny, Brama Prochowa.
  Czas wolny w okolicach Rynku Starego Miasta gdzie odbywa się Jarmark Wielkanocny – na barwnych stoiskach znajdziemy czeskie wyroby, kolorowe pisanki, drewniane zabawki, koronki i wiele innych.
 • -Ostatnim punktem będzie Plac Wacława z pomnikiem św. Wacława i monumentalnym budynkiem Muzeum Narodowego w Pradze.
 • -Godz. 19:30 wyjazd z Pragi

 

Cena:

179 zł/os. + 5€ (płatne w autokarze)

 

Cena obejmuje:
– Przejazd autokarem wyposażonym w klimatyzację;
– Opiekę przewodnika miejskiego po Pradze;
– Ubezpieczenie KL i NW;

Cena nie obejmuje:
– obowiązkowo płatnych kosztów uczestnictwa w całym programie ( parkingi, opłaty drogowe, system słuchawkowy Tour Guide) – 5 euro/os.

Uwagi: Program jest ramowy i kolejność zwiedzania może ulec zmianie.  Należy zabrać paszport lub dowód osobisty.

 

Zarezerwuj już dziś

ostatnio dodane