Ojcowski Park Narodowy 09.07.2020

Ojcowski Park Narodowy

09.07.2020

Najmniejszy z Parków Narodowych w Polsce ma na swoim terenie wiele do zaoferowania. Zamek w Pieskowej Skale, Maczuga Herkulesa, Jaskinia Łokietka… a do tego specyficzny mikroklimat, który wpływa na różnorodność występujących tam gatunków roślin: od górskich po stepowe!

RAMOWY PROGRAM:

-godz. 6:00 wyjazd

-zwiedzanie Ojcowskiego Parku Narodowego i okolic

W czasie zwiedzania z przewodnikiem zobaczymy najlepiej zachowany zamek na Szlaku Orlich Gniazd: Zamek w Pieskowej Skale – polską “perełkę renesansu”. Zamek ten jest oddziałem Zamku Królewskiego na Wawelu – zobaczymy w nim ekspozycje oparte na wyjątkowych eksponatach prosto z Wawelu!
Pośród licznych wapiennych formacji skalnych najbardziej charakterystyczną jest Maczuga Herkulesa, która nie umknie naszej uwadze. Następnie spacerując doliną Prądnika, która zachwyca pięknem i różnorodnością natury niespotykanej na naszych terenach, zobaczymy też Bramę Krakowską – kolejną charakterystyczną formację skalną. Zajrzymy też do jednej z jaskiń, których tam nie brakuje (odkrytych jest ponad 700!!!) – Jaskinia Łokietka to najdłuższa jaskinia na terenie OPN, w której ponoć miał się ukrywać książę Władysław Łokietek!

W czasie zwiedzania czas wolny na odpoczynek, posiłek.

-Ok. godz. 17:00 wyjazd

-Powrót do miejsca zbiórki ok. 22:00

Cena: 169zł/os

Cena zawiera:

  • Przejazd komfortowym autokarem wyposażonym w klimatyzację, opłaty drogowe i parkingowe

  • Usługę licencjonowanego przewodnika

  • Opiekę pilota

  • Bilety wstępów (Zamek w Pieskowej Skale, Jaskinia Łokietka)

Uwaga! Program jest ramowy, kolejność zwiedzania może ulec zmianie.

 

Zarezerwuj już dziś

ostatnio dodane