Jaskinia Raj + Kielce 30.05.2020

Jaskinia Raj + Kielce

30.05.2020

godz. 5:00 wyjazd z Turku

ok. godz. 10:00 przyjazd do Chęcin

godz. 10:15 rozpoczęcie zwiedzania Jaskini Raj – najbardziej znanej i jednej z najpiękniejszych jaskiń krasowych w Polsce. Jaskinia Raj zachwyca bogactwem i różnorodnością kalcytowych form naciekowych. Występują tutaj skupiska stalaktytów o unikatowym na skalę światową zagęszczeniu. Jaskinia uznana została za rezerwat przyrody nieożywionej i stanowisko archeologiczne.

Uwaga! Temperatura w Jaskini Raj wynosi +90C, wilgotność ok. 95%. W związku z tym sugerujemy Zwiedzającym zwłaszcza Dzieciom, zapewnienie sobie odpowiedniego do tej temperatury ubrania. Zwiedzanie jaskini odbywa się w grupach max. 15 osobowych z częstotliwością co 15 minut. Czas zwiedzania około 45 minut.

godz. 12:30 przejazd do Kielc, spotkanie z przewodnikiem; spacer podczas, którego zobaczymy: Pomnik dzika (jedyny w Polsce), Park Staszica, Aleja Gwiazd, Ulica Sienkiewicza, Wzgórze Zamkowe. Następnie Kadzielnia najpiękniejszy były kamieniołom, w którym obecnie znajduje się amfiteatr wykuty w skałach. Malownicza Skałka Geologów, dominująca nad miastem. W trakcie zwiedzania ok. 1,5 h czasu wolnego.

ok. godz. 17:00 wyjazd z Kielc

ok. godz. 22:00 powrót do Turku

Cena: 139 zł

Cena obejmuje:

– przejazd autokarem z klimatyzacją

– zwiedzanie Kielc z przewodnikiem

– bilet wstępu do Jaskini Raj

– system tour guide (słuchawki)

Program wycieczki jest ramowy kolejność zwiedzania może ulec zmianie.

 

Zarezerwuj już dziś

ostatnio dodane