3 dni – Trójmiasto – Hel

Wycieczka 3 dniowa Trójmiasto – Hel

1 dzień:

– godz. 04:45 zbiórka uczestników
– godz. 05:00 wyjazd
– godz. 11:00 przyjazd do Gdańska, spotkanie z przewodnikiem; zwiedzanie: dzielnica Oliwa – spacer po uroczym Parku Oliwskim, gdzie pośród harmonijnie zagospodarowanej zieleni znajduje się palmiarnia czy urokliwa altana. Katedra Oliwska – koncert na słynnych barokowych organach.
Przejazd do Sopotu – spacer reprezentacyjną ulicą Bohaterów Monte Cassino, potocznie zwaną Monciakiem. To główny deptak uzdrowiska, całkowicie zamknięty dla ruchu drogowego. W parterach kamienic z przełomu XIX i XX wieku, ale także bardziej współczesnych obiektów, jak Krzywy Domek (chwila przerwy na pamiątkowe zdjęcie :), znajdują się klimatyczne puby, restauracje czy urokliwe kawiarenki. Pobyt na sopockim Molo – najdłuższym drewnianym molo w Europie (512 m).
Następnie przejazd do Gdyni – młodego, prężnie rozwijającego się miasta portowego, atrakcyjnie łączącego funkcje handlowe, turystyczne i rozrywkowe. Spacer Skwerem Kościuszki z Molem Południowym, rzut okiem na największą atrakcję cumujące przy nabrzeżu zabytkowe okręty i żaglowce m. in. ORP  Błyskawica i Dar Pomorza.
– godz. 17:30 przyjazd do Jastrzębiej Góry, zakwaterowanie
– godz. 18:00 kolacja

2 dzień:

– godz. 8:00 śniadanie
– godz. 9:00 spotkanie z przewodnikiem, wycieczka autokarowa na Mierzeję Helską – ma długość 34 kilometrów i powierzchnię 32,2 kilometrów kwadratowych. Jej szerokość u samej podstawy wynosi 300 metrów, ale w najwęższym miejscu jest szeroka zaledwie na około 150 metrów. Szerokość cypla, który znajduje się na jej końcu wynosi około 3 kilometry. Mierzeja Helska jest najmłodszą częścią polskiego wybrzeża. (Hel – wizyta w fokarium, spacer po porcie i na cypel, Jurata – spacer po molo, Jastarnia – wizyta w Muzeum pod Strzechą)
– godz. 16:00 obiad
– godz. 20:00 uroczysta kolacja połączona z wieczorkiem tanecznym

3 dzień:

– godz. 8:00 śniadanie
– godz. 9:00 przejazd do Gdańska, spotkanie z przewodnikiem, zwiedzanie Gdańska: Drogą Królewską: ul. Długa: Dom Uphagena, Ratusz Głównomiejski, Długi Targ: Fontanna Neptuna, Dwór Artusa, Długie Pobrzeże z Żurawiem, ul. Mariacka z Kościołem Mariackim.
– godz. 15:00 obiad
– godz. 22:00 powrót do miejsca zamieszkania

Terminy do ustalenia.
Cena zależna od terminu wycieczki, ilości osób, standardu zakwaterowania.
Program można zmodyfikować zgodnie z Państwa życzeniami.

Cena obejmuje:

- Przejazd autokarem wyposażonym w klimatyzację, cafe – bar, toaletę;
- Zakwaterowanie: 2 noclegi , pokoje 2 os. z łazienkami;
- Wyżywienie: 2 śniadania w formie stołu szwedzkiego, 1 obiadokolacja, 2 obiady, 1 kolacja, 1 uroczysta kolacja;
- wieczorek taneczny (gra zespół muzyczny);
- opiekę licencjonowanego przewodnika w 1,2,3 dniu wycieczki;
- opiekę pilota;
- bilety wstępów (Molo, fokarium, Muzeum pod Strzechą);
- Ubezpieczenie NNW do kwoty 5000 zł.

ostatnio dodane