3 dni – Szymbark – Hel – Trójmiasto

Wycieczka 3 dniowa – Szymbark – Hel – Trójmiasto

1 dzień:
– godz. 05:50 zbiórka uczestników
– godz. 06:00 wyjazd
– godz. 12:00 przyjazd do Szymbarka, zwiedzanie z przewodnikiem:
„Dom do góry nogami” – symbol naszych czasów – świata pełnego sprzeczności i zagrożeń, których twórcami są ludzie. Krótki pobyt w domu do góry nogami powoduje zaburzenie zmysłu równowagi, z trudnością stawiamy kolejne kroki.
Bunkier Gryfa Pomorskiego – rekonstrukcja bunkra tajnej organizacji wojskowej. Wąskimi korytarzami przedostajemy się do sali dydaktycznej, w której po zgaszeniu świateł możemy usłyszeć i poczuć odgłosy wojny. Dwuminutowy podziemny seans robi niesamowite wrażenie.
Pociąg Donikądpociąg, jakim transportowano polskich zesłańców na Syberię. Podróż trwała od 1 do 3 miesięcy. W jednym wagonie znajdowało się minimum 50 osób.
Najdłuższa deska świata – wpisana do Księgi Rekordów Guinessa, Dom Sybiraka
– godz. 16:30 przyjazd do Jastrzębiej Góry, zakwaterowanie
– godz. 17:00 obiadokolacja
– godz. 20:00 wieczorne biesiadowanie z grajkami przy grillu lub ognisku

2 dzień:

– godz. 8:00 śniadanie
– godz. 9:00 spotkanie z przewodnikiem, wycieczka autokarowa na Mierzeję Helską – ma długość 34 kilometrów i powierzchnię 32,2 kilometrów kwadratowych. Jej szerokość u samej podstawy wynosi 300 metrów, ale w najwęższym miejscu jest szeroka zaledwie na około 150 metrów. Szerokość cypla, który znajduje się na jej końcu wynosi około 3 kilometry. Mierzeja Helska jest najmłodszą częścią polskiego wybrzeża – Hel – wizyta w fokarium, spacer po porcie. Następnie o godz. 11:30 rejs statkiem do Gdyni – młodego, prężnie rozwijającego się miasta portowego, atrakcyjnie łączącego funkcje handlowe, turystyczne i rozrywkowe. Spacer Skwerem Kościuszki z Molem Południowym, rzut okiem na największą atrakcję cumujące przy nabrzeżu zabytkowe okręty i żaglowce m. in. ORP  Błyskawica i Dar Pomorza.
Przejazd do Sopotu – spacer reprezentacyjną ulicą Bohaterów Monte Cassino, potocznie zwaną Monciakiem. To główny deptak uzdrowiska, całkowicie zamknięty dla ruchu drogowego. W parterach kamienic z przełomu XIX i XX wieku, ale także bardziej współczesnych obiektów, jak Krzywy Domek (chwila przerwy na pamiątkowe zdjęcie :), znajdują się klimatyczne puby, restauracje czy urokliwe kawiarenki. Pobyt na sopockim Molo – najdłuższym drewnianym molo w Europie.
– godz. 17:00 wyjazd z Sopotu
– godz. 20:00 uroczysta obiadokolacja połączona z wieczorkiem tanecznym

3 dzień:

– godz. 8:00 śniadanie
– godz. 9:00 przejazd do Gdańska, spotkanie z przewodnikiem, zwiedzanie Gdańska: Drogą Królewską: ul. Długa: Dom Uphagena, Ratusz Głównomiejski, Długi Targ: Fontanna Neptuna, Dwór Artusa, Długie Pobrzeże z Żurawiem, ul. Mariacka z Kościołem Mariackim. Westerplatte.
– godz. 15:00 obiad
– godz. 22:00 powrót do miejsca zamieszkania

Terminy do ustalenia.
Cena zależna od terminu wycieczki, ilości osób, standardu zakwaterowania.
Program można zmodyfikować zgodnie z Państwa życzeniami.

Cena obejmuje:
- przejazd autokarem wyposażonym w klimatyzację, cafe-bar, toaletę, dvd;
- Zakwaterowanie: 2 noclegi, pokoje 2 os. z łazienkami;
- Wyżywienie: 2 śniadania w formie stołu szwedzkiego, 1 obiadokolacja, 1 obiad,
1 uroczysta obiadokolacja;
- wieczorek taneczny prowadzony przez DJ`a;
- wieczorne biesiadowanie z grajkami przy grillu lub ognisku (skrzydełka, krupniok, kiełbaska, szaszłyk drobiowy, sałatka szefa kuchni, smalec ze skwarkami, ogórki kiszone, pieczywo, herbata);
- opiekę licencjonowanego przewodnika w 2,3 dniu wycieczki;
- opiekę pilota;
- bilety wstępów (CEPR w Szymbarku, molo, fokarium, rejs statkiem);
- Ubezpieczenie NNW do kwoty 5000 zł.

ostatnio dodane